Startupy
Projektowanie i testowanie MVP
Pracujesz nad MVP swojego produktu i potrzebujesz odpowiedzialnych specjalistów, którzy zadbają o UX i UI? Chcesz się upewnić, jakie funkcjonalności powinien zawierać produkt? Chcesz, aby decyzje o tym były podejmowane sprawnie, w oparciu o walidację z użytkownikami i rozmowy z Twoim zespołem?
Założenia projektowe
Potwierdzimy założenia strategiczne, stworzymy obszerne listy funkcjonalności (tak zwane “wish listy”) dla Twojego produktu, uzupełnimy brakujące informacje poprzez desk research.
Badanie buy a feature
To ćwiczenie stymuluje “zakup” funkcjonalności produktu. Obrazuje proces decyzyjny, jaki może zajść w prawdziwym życiu i pomaga priorytetyzować funkcjonalności potrzebne do stworzenia MVP.
Projekt UX
Projektujemy architekturę informacji Twojego produktu cyfrowego, flow użytkownika oraz układ elementów interface’u.
Tworzenie brandu produktu
Tworzymy dla Ciebie kompleksowy branding. Na tym etapie powstaną między innymi nazwa, logotyp, typografia, look&feel i tone of voice.
Projekty UI oraz budowa UI Kit
Stworzymy projekt graficzny elementów interfejsu oraz biblioteki zasad i komponentów gotowych do wdrożenia.
Testy użytecznosci
Przygotujemy i zrealizujemy testy użyteczności z Twoim użytkownikiem. Zarówno testy ilościowe takie jak ankiety, jak i testy jakościowe.
Konsultacje przy wdrożeniu
Skonsultujemy projekt przy wdrożeniu.
Zespół projektujący i testujący MVP
Najczęściej zadawane pytania
Długość trwania projektowania i testowania MVP będzie zależna od złożoności Twojego pomysłu. Aby ułatwić Ci oszacowanie czasu trwania poszczególnych etapów, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi w Case Study dla startupów. Zajrzyj do zakładki portfolio i znajdź w nim projekt podobny do Twojego – dzięki temu łatwiej Ci będzie określić, ile może trwać praca nad Twoim pomysłem. Pamiętaj o tym, że czas potrzebny na realizację jest też zależny od zakresu projektu – wspólnie dopasujemy wszystkie parametry projektu do dedline-u, tak aby zmieścić się w wyznaczonym czasie.
Projektowanie i testowanie MVP jest zamkniętym i określonym zakresem, za który rozliczamy się w modelu projektowym, zgodnie z oszacowanymi na początku godzinami. Stawkę ustalamy z góry, na początku projektu, biorąc pod uwagę ilość zaangażowanych w pracę specjalistów.
Tak. Umów się na konsultację z naszym ekspertem, na której wspólnie określimy zakres projektowy dla Twojego MVP.
Prowadzimy badania ilościowe, takie jak kampanie landing page, ankiety, testy preferencji oraz jakościowe, takie jak wywiady pogłębione, testy użyteczności.
Jeśli posiadasz już użytkowników Twojego produktu, to najlepszym rozwiązaniem będzie zrekrutowanie ich do badań z Twojej bazy. Jeśli ich nie posiadasz, zajmiemy się tym, korzystając z usług agencji rekrutacyjnej, lub pozyskując ochotników we własnym zakresie np. szukając ich na grupach tematycznych w social mediach (tak, jak w przypadku case-u DIP).
Każdy nasz raport badawczy zawiera skategoryzowane problemy użytkowników – od tych najbardziej drażniących po te, które można naprawić w późniejszym etapie. Posiadając tak skonstruowany raport, od razu widzimy, które zmiany w Twoim produkcie są priorytetowe. Wspólnie ustalamy kolejność wdrażania zmian.
Tak, w naszej pracy korzystamy z daily, weekly, planowania oraz retro. Nasi designerzy są przyzwyczajeni do tej formy pracy, dlatego z powodzeniem mogą dołączyć do Twojego zespołu scrumowego.
Tak, zaprojektowaliśmy dwa modele współpracy, które to umożliwiają – Design Team w subskrypcji oraz Design Lead na godziny. Zakładają one to, że nasz projektant staje się częścią Twojego zespołu.
Tak. Wyznaczamy zawsze jedną osobę na poziomie seniorskim – to ona opiekuje się Twoim projektem. Może ona korzystać z doświadczenia innych członków zespołu: specjalistów od projektowania user experience, strategii doświadczeń, od projektowania UI oraz design systemów, od przeprowadzania testów ilościowych oraz jakościowych z użytkownikami. Zajmujemy się również brandingiem, animacjami, UX writingiem. Nie zajmujemy się developmentem rozwiązań, możemy jednak nadzorować ten etap.