eCommerce B2B i B2C
Audyt ekspercki Twojego sklepu
Prowadzisz sklep internetowy i nie wiesz dlaczego spada Ci konwersja? Przygotujemy dla Ciebie audyt, który wskaże blokery i błędy na ścieżce użytkownika. Wytyczymy dobre praktyki oraz rekomendacje zmian do dalszego projektowania.
KickOff
W pierwszym kroku określamy cele, obszar i zakres audytu. Następnie przygotowujemy plan audytu oraz dobieramy właściwe metody analizy.
Badanie Mystery shoper
Sprawdzamy pełne doświadczenie w Twoim sklepie stosując metodę Tajemniczego Klienta, czyli przechodząc całą ścieżkę z perspektywy klienta – na przykład od zamówienia danej usługi do momentu jej realizacji.
Analiza danych z narzędzi analitycznych
Przeanalizujemy dane z narzędzi takich jak Google Analitic czy Hot Jar.
Eksploracja z Użytkownikami
Zbieramy feedback od Twoich obecnych klientów, jak i od klientów konkurencji, a metody badań dobieramy odpowiednio do celów określonych podczas KickOffu. Mogą być to testy funkcjonalne lub pogłębione wywiady indywidualne.
Benchmarking
Zbieramy i analizujemy rozwiązania konkurencji oraz rozwiązania analogicznych produktów. Dane wykorzystujemy w ostatecznym raporcie, jako przykłady alternatywnych rozwiązań i dobrych praktyk.
Raport
Wynikiem końcowym jest raport z analizą danych, rekomendacjami i benchmarkami. W raporcie rekomendujemy plan kolejnych działań.
Zespół eCommerce
Najczęściej zadawane pytania
Audyt ekspercki może potrwać od dwóch do trzech tygodni. Czas audytu zależy od poziomu skomplikowania Twojego sklepu internetowego oraz od liczby ścieżek użytkownika.
W ramach usługi oferujemy 3 pakiety audytów. Wybór odpowiedniego zakresu następuje po konsultacji z klientem i analizą skali wyzwania. Koszt audytu waha się od 5 do 33 000 złotych w zależności od wybranego pakietu. Poza analizą ekspercką, zakresie audytu mogą znaleźć się m.in. przeprowadzenie przez nas badań z użytkownikami Twojego sklepu internetowego, poszerzony benchmarking oraz quik-fixy, drobne rozwiązania, które mogą przynieść duże zmiany.
Aby poprawnie przeprowadzić audyt potrzebujemy informacji o użytkownikach Twojego sklepu internetowego. Mogą to być informacje pozyskane z Google Analitics, z map cieplnych, z kliknięć narzędzia do ankietowania, z CTR newsletterów, jak również dane finansowe np. o wartości koszyka.
Do przeprowadzenia audytu będziemy potrzebowali danych z co najmniej rocznej działalności sklepu – tak, by zrozumieć, jak radzi sobie Twój biznes w różnych sezonach roku. Jeśli nie posiadasz takich danych, sprawdzimy co da się osiągnąć za pomocą informacji dostępnych z innych źródeł. Nie podejmujemy się audytu, jeśli dostępne dane dotyczą okresu krótszego niż kwartał.
Jest kilka sytuacji, w których warto zrobić audyt w sklepie internetowym. Audyt może pomóc, jeśli zauważymy spadek w konwersji, w sprzedaży czy w danych finansowych, ale nie do końca potrafimy zdiagnozować jego przyczynę. Warto skorzystać z audytu również wtedy, kiedy przez rok nie zmienialiśmy niczego na naszej stronie – audyt połączony z analizą konkurencji, pokaże nam, jak zmieniły się okoliczności w naszej branży. Audyt pomocny będzie też, kiedy szukamy pomysłów na ulepszenie biznesu i potrzebujemy eksperckiej analizy naszej działalności.
W raporcie zostaną ujęte zidentyfikowane błędy oraz ich znaczenie dla działania sklepu internetowego, jak również rekomendacje zmian oraz wskazanie quick-fix’ów, drobnych rozwiązań, które mogą przynieść duże zmiany oraz benchmarki.
Nie. Raport z audytu nie będzie zawierał projektów nowych rozwiązań, będzie natomiast zawierał rekomendacje zmian oraz wskazanie quick-fix’ów, drobnych rozwiązań, które mogą przynieść duże zmiany i benchmarki.